logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Přebory družstev 2018 odstartovaly několika vítězstvími krumlovských tenistů

První víkend regionálních přeborů družstev znamenal pro českokrumlovské tenisty výjezd do několika míst Jihočeského kraje. Na půdě domovského Tenis-Centra úspěšně odehrála svá úvodní utkání nové sezony družstva staršího žactva a dospělých A. Mladší žactvo vyrazilo do Strakonic, dorost do Českých Budějovic a béčko dospělých do Protivína.

Mladší žactvo sehrálo první duel v neděli 29. dubna na kurtech TK Strakonice v soutěži KP I. Řada hlavních pilířů loňské sestavy odešla do staršího žactva a tým tvoří hlavně hráči a hráčky o jeden až dva roky mladší, než je tomu v případě dalších jihočeských týmů. Zkušenosti však českokrumlovští získávají také v nejmladších kategoriích babytenistů, takže přechod k „velkému“ tenisu není tolik obtížný. A to pravděpodobně sehrálo důležitou roli při utkání ve Strakonicích, kde krumlovští tenisté LTC zvítězli 9:0.

Starší žactvo bojovalo již od ranních sobotních hodin zejména s únavou z páteční devítisetkilometrové cesty z Chorvatska, kde hráči absolvovali náročný týdenní tenisový kemp. Utkání v nejvyšší jihočeské soutěži KADET TOUR – O putovní pohár prezidenta ČTS s hráči a hráčkami TK Písek se natáhlo do pozdějších popoledních hodin, zejména kvůli třísetovým bitvám. Šťastnější byli nakonec krumlovští, kteří porazili TK Písek 7:2 na zápasy.

Dorost vyrazil v neděli do nedalekých Českých Budějovic také na premiérové utkání v nejvyšší jihočeské soutěži JUNIOR TOUR – O putovní pohár prezidenta ČTS. Favorizovaný tým LTC České Budějovice nasadil velmi silnou sestavu, která krumlovské prověřila po všech stránkách. Vítězství tentokrát zůstalo na domácí půdě, když krumlovští vybojovali své dva body vítězstvím Vojtěcha Pimpary v singlu a Pimpary s Danem Minolem v deblu. Na úvod tedy do Krumlova po výsledku utkání 2:7 bohužel neputují žádné body.

Dospělí A hrají třetí jihočeský krajský přebor (KP III). Na domácí půdě přivítali v sobotu 28. dubna tým Jindřichova Hradce. Osvědčeným tvářím českokrumlovských dospělých reprezentantů statečně sekundovali dorostenci LTC Martin Minárik a Barbora Dvořáková. Oba zvítězili ve svých dvouhrách, Dvořáková navíc týmu přinesla body ze čtyřhry. Úvodní utkání skončilo pro domácí hráče LTC Český Krumlov vítěznou radostí s výsledkem 6:3.

Dospělí B odjeli v sobotu do Protivína, kde sehráli utkání v soutěži KP V. Body pro krumlovské získal pouze Pavel Fučík jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře společně s kapitánem týmu Reném Vrbou. Dva body samozřejmě na vítězství nestačily a tenisté „béčka“ si budou muset počkat na příště.

Přebory družstev probíhají celorepublikově vždy v květnu a v červnu. Tenisté LTC Český Krumlov se kromě minitenisu zúčastňují soutěží ve všech kategoriích. Dospělí mají dokonce dva týmy. V loňském roce se podařilo staršímu žactvu a dorostu po pěti letech fungování klubu a začátcích v nejnižších regionálních soutěžích postoupit až mezi jihočeskou ligovou elitu. Mladšímu žactvu a dospělým A tento postup jen o jediný bod unikl. Na svůj přebor družstev se připravují také nejmladší babytenisté, kteří sehrají jednodenní turnaj na kurtech ve Velešíně v sobotu 12. května.

Zdroj: LTC Český Krumlov – www.ltcck.cz