logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

TZ: Akrobati nad střechami domů, divadla pro děti, on-line koncert Čechomoru. Začíná kulturou nabitý víkend v Českém Krumlově

Zahradní slavnosti, které se konají už tento víkend, otevírají kulturní léto v Českém Krumlově. Nabídnou program opravdu pro každého, pro děti, pro vyznavače bluesové muziky i popu, pro ty, kteří hledají historicky laděnou podívanou a třešničkou, ze které se bude tajit dech, budou akrobatické přechody artistů na laně, jež povede nad střechami centra města.
Hlavní program Zahradních slavností se odehraje v sobotu 19. června, už od pátku se ale koná na náměstí Svornosti řemeslný trh a během odpoledne a večera bude natažena nad střechami domů slackline, což je popruh, na kterém slacklineři předvádějí nejrůznější artistické kousky. Nebude to podívaná pro slabší povahy, neboť dvě lajny povedou vysoko nad zemí, a to od vyhlídky na 5. zámeckém nádvoří k Hrádku pod zámeckou věží na 2. nádvoří v délce 250 metrů a druhá highline v délce 232 metrů spojí Hrádek s Hotelem Růže. Do Krumlova přijede své triky předvést sedm špičkových sportovců ze všech koutů země.
Na sobotu mají slacklineři na programu přechody po lajnách v dobových kostýmech postav commedia dell’arte ze zámeckého Maškarního sálu, vyzkouší tu také novinku – přejezd na slackboardu. Odvážlivci, kteří by si chtěli vyzkoušet tento nový sport, který se ve světě i u nás začíná těšit velkému zájmu, budou mít možnost v Pivovarské zahradě, kde budou v sobotu zkušení lektoři pořádat workshopy pro širokou veřejnost. Slacklineři zde předvedou show plnou salt a dalších triků. Časový harmonogram, kdy a kde slacklineři vystupují, je k dispozici na www.ckrumlov.info.
Program pro nejmenší diváky nabídne Městský park s dětskou zónou, kde se budou hrát divadélka a písničky pro děti s dalšími doprovodnými aktivitami. Jelení zahrada se stane koncertní zónou, vystoupí zde oblíbení krumlovští muzikanti, např. Bryce & Co, kapela Situace, PT Band a další. Kláštery nabídnou program zaměřený na historická umění, v Klášterní zahradě bude připravena degustace vín, Regionální muzeum chystá Muzejní noc.
V neděli 20. června křtí v Klášterech svou nejnovější desku Radosti života hudební skupina Čechomor. Obal desky namaloval českokrumlovský výtvarník Jindra Čapek, jehož výstavu aktuálně Kláštery hostí. Křest proběhne od 20 hodin přes on-line vysílání na sociálních sítích spolu s koncertem kapely.
Zahradní slavnosti pak dál pokračují i další sobotu 26. června. Kompletní program Zahradních slavností je dispozici na www.ckrumlov.info.
Pořadatelé: město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, o.p.s., DMO Český Krumov, z. s. (destinační management oblasti Český Krumlov Region), Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o., Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov
Celoroční generální partner: Budějovický Budvar, n. p.
Hlavní partner: Schwan Cosmetics CR, kudyznudy.cz, #světovéČesko
Mediální partneři: JČ1 – Televize jižní Čechy, Českokrumlovský deník
Partneři: Jan Hotels – Hotel Růže Český Krumlov, Státní hrad a zámek Český Krumlov, Historický pivovar Český Krumlov, Dům dětí a mládeže Český Krumlov, Rodinné centrum Krumlík, Restaurace Depo