logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

TZ: Cenu města Český Krumlov obdrží správci poutního areálu, zakladatel rallye a krumlovská kapela

Po dvou letech se v Českém Krumlově uskuteční vyhlášení laureátů Ceny města, loňský ročník byl totiž kvůli koronaviru zrušen. Slavnostní předávání se uskuteční v českokrumlovské Synagoze 17. června 2021.
Prestižní ocenění v podobě skleněné kapky na dlažební kostce, tolik typické pro krumlovské historické jádro, předává Český Krumlov od roku 1994 význačným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj města. Zastupitelé letos vybrali z 21 nominací konečnou čtveřici, jež příští čtvrtek Cenu města obdrží.
Za vzkříšení a otevření poutního areálu na Křížové hoře široké veřejnosti po desítkách let, kdy byl areál nepřístupný, získají Cenu města Český Krumlov Věra Petrovičová a Dalibor Uhlíř, kteří se obětavě a s veškerou péčí věnují tomuto jedinečnému místu nad městem. Díky jejich iniciativě se také podařilo vybrat finanční prostředky na nový zvon, který je umístěn ve zvonici kaple.

Dalším oceněným, tentokrát ze sportovní oblasti, se stane Stanislav Fošum. Cenu převezme za celoživotní přínos pro rozvoj motoristického sportu, zejména za spoluzaložení významné české i evropské automobilové soutěže Rallye Český Krumlov v roce 1971, dlouholetou spolupráci při její organizaci a rovněž za aktivní závodní reprezentaci na mistrovství republiky.
Zastupitelé také udělili ocenění českokrumlovské kapele Papouškovo sirotci, jejíž písničky se staly za pětadvacetiletou dráhu neodmyslitelnou součástí hudebního života v Českém Krumlově. Kapela Papouškovo sirotci zasáhla na Českokrumlovsku i daleko za jeho hranicemi tisíce posluchačů různých věkových kategorií a hudebního vyznání. Dokázala propojit, pobavit, rozesmát i dojmout a stala se synonymem radosti a dobré pohody.
Slavnostní předávání se uskuteční ve čtvrtek 17. června 2021 od 18.00 hodin v Synagoze Český Krumlov. Z důvodů epidemických opatření je kapacita Synagogy omezena, pro účast je potřeba si místo rezervovat na sekretariátu starosty, a to na e-mailu kancelar.starosty@ckrumlov.cz nebo telefonicky na tel. čísle 380 766 102. K prokázání bezinfekčnosti na kulturní akce platí všechny druhy testů včetně samotestů nebo čestné prohlášení.