logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

TZ: Namísto Slavností pětilisté růže připravuje Český Krumlov Zahradní slavnosti

Přetrvávající covidová omezení nedovolí ani letos uspořádat historické Slavnosti pětilisté růže, na které každoročně přijíždělo do Českého Krumlova 23 tisíc návštěvníků. Místo nich město připravuje akce na třech scénách. Návštěvníci se mohou těšit na rodinné aktivity, místní kapely i historický program se šermíři.
Zahradní slavnosti, tak pojmenovali organizátoři náhradní kulturní program za zrušené Slavnosti pětilisté růže. O dvou sobotách 19. a 26. června 2021 vždy od 13.00 do 20.00 hodin proběhnou akce ve třech městských parcích. V Městském parku bude umístěna scéna pro rodiny s dětmi, v Klášterní zahradě scéna s historickým programem a v Jelení zahradě bude připraven hudební program.
„V Městském parku bude program zaměřen především na rodiny s dětmi, takže návštěvníci se mohou těšit na divadélka pro děti, hudební program, kejklíře a herní zónu, která doplní stávající herní prvky,“ uvádí za pořadatele ředitel Městského divadla Jan Vozábal a dodává: „V případě hezkého počasí je blízko řeka Vltava s upravenými vstupy do vody pro letní osvěžení.“ Na akci se bude také se svými aktivitami podílet českokrumlovský Dům dětí a mládeže.
Kláštery nabídnou program zaměřený na historická umění, ve kterém vystoupí převážně místní soubory historického šermu a tance a hudební soubory, ale důležitou součástí budou též samotné aktivity Klášterů – interaktivní expozice pro rodiny s dětmi, workshopové aktivity a návštěva řemeslných dílen s možností vyzkoušet si některá řemesla.
S nabídkou se v Klášterní zahradě připojí i Festival vína Český Krumlov se zahradní degustací vín a nebudou chybět také oblíbené výrobky z klášterní pekárny a další nabídka místního oddychového centra.
V Jelení zahradě pod zámkem se odehraje převážně hudební program. „Představí se tu oblíbené krumlovské kapely, a i tady bude pro děti připraven doprovodný program a hry v režii Rodinného centra Krumlík a dalších místních pořadatelů volnočasových aktivit. V Restauraci Depo si mohou zájemci zapůjčit vybavení pro discgolf, pétanque, kroket a další hry v parku,“ doplňuje Jan Vozábal.
Balanc nad střechami domů, vojenský tábor i hudební novinka
V centru města se budou v uvedených termínech konat další aktivity. V pátek 18. června od 14.00 do 21.00 hodin a v sobotu 19. června od 10.00 do 21.00 hodin bude Český Krumlov hostit netradiční akci s názvem „Nejlepších 7 slacklinerů ze všech koutů Česka„. Čeští slacklineři se pokusí o přechod dvou nejdelších lajn v Čechách o délce 170 a 232 metrů nad střechami domů v historickém centru města. Kromě toho budou v sobotu 19. června po celý den pro zájemce o tuto disciplínu připraveny workshopy v Pivovarské zahradě v časech 10.00 – 13.00, 15.00 – 18.00 a 19.00 – 21.00 hodin. V průběhu dne proběhnou tamtéž také exhibice na trickline v časech 11.00, 16.00 a 20.00 hodin. K příjemnému pobytu v Pivovarské zahradě přispěje svou nabídkou občerstvení Historický pivovar Český Krumlov a Kavárna U spokojené matky.
V pátek 18. června pokřtí nové CD českokrumlovská kapela Lakomá Barka, v sobotu 19. června se od 18.00 hodin uskuteční slavnostní vernisáž výstavy Se lvem za svobodu v Regionálním muzeu, jíž se zúčastní členové KVH České Budějovice, KVH Čeští lvi České Budějovice, KVH 4th Armored Division U.S. Army a 1. pěšího pluku Mistra Jana Husi v dobových uniformách. Následně pak Regionálním muzeu proběhne od 19.00 do 23.00 hodin Muzejní noc.
Na sobotu 26. června pak Regionální muzeum připravuje celodenní exteriérovou prezentaci k této výstavě v divadelním parku nedaleko muzea, kde bude postaven druhoválečný vojenský tábor, kde se návštěvníci setkají se členy klubů v britských, amerických a československých uniformách a uvidí například stan britské polní ambulance, dobovou vojenskou techniku a mnoho dalšího.
Na náměstí Svornosti se bude ve dnech 18.–20. června konat řemeslný trh a trh regionálních produktů.
Další letní kulturní nabídku město chystá v souladu s uvolňováním protiepidemických opatření. Program bude postupně doplňován na www.ckrumlov.info.
Pořadatelé
město Český Krumlov
Městské divadlo Český Krumlov, o.p.s.
Český Krumlov Region – destinační management
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov
Celoroční generální partner
Budějovický Budvar, n. p.
Hlavní partner
Schwan Cosmetics CR
Partner
CzechTourism

kudyznudy.cz

#světovéČesko
Mediální partneři
JČ1 – Televize jižní Čechy
Českokrumlovský deník