logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Poznejte Český Krumlov v řeči map [TISKOVÁ ZPRÁVA]

Český Krumlov se letos poprvé připojí k Mezinárodnímu dni geografických informačních systémů – GIS Day. Osvětové akci, během níž specialisté na geografické informační systémy informují laickou veřejnost o tom, co je to GIS a jak ovlivňuje náš každodenní život.
Každoročně se v listopadu ve firmách, školách adalších institucích po celém světě konají akce, díky nimž jsou tisíce dětí i dospělých informovány o přínosu geografie a počítačového zpracování geografických dat. Aktivita GIS Day vznikla v roce 1987 na podporu geografické gramotnosti na školách, v organizacích a v lidské komunitě obecně. Od té doby se těší stále větší oblibě a i v České republice si s třicítkou každoročně pořádaných akcí našel své pevné místo.
„V rámci GIS Day nabízíme základním školám v regionu bezplatný interaktivní výukový program na téma osvěty geografických informačních systémů, který je určen pro žáky 9. tříd,“ uvádí Štěpánka Kučerová z oddělení rozvoje a kontroly veřejných zakázek.
Vrcholem GIS Day bude prezentace na téma „Poznáváme naše město řečí map aneb povídání o Geoportále Český Krumlov“. Beseda o veřejných datech města je určena široké veřejnosti a uskuteční se 12. listopadu od 16.30 hodin ve Velkém sále areálu Klášterů v Českém Krumlově.
Besedu povedou odborníci z českokrumlovského městského úřadu Zdeněk Moravec, správce GIS, a Miluše Dolanská, která se zabývá územně analytickými podklady města. „Představíme, jak mohou být mapy užitečné v každodenním životě a jak obyvatelé mohou být užiteční pro mapy,“ uvádí Zdeněk Moravec.
Akce v Českém Krumlově jsou realizovány Místní akční skupinou Blanský les – Netolicko o.p.s. ve spolupráci s městem Český Krumlov v rámci projektu MAP II – ORP Český Krumlov“, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008622, který je spolufinancován Evropskou unií.
Aktuality, pozvánky na semináře, kurzy a workshopy, nabídky možné spolupráce i termíny dalších akcí můžete sledovat na webových stránkách www.mapvzdelavani.cz.