logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Českokrumlovští strážníci jezdí na elektrokoloběžkách [TISKOVÁ ZPRÁVA]

Městská policie Český Krumlov se snaží jít s dobou, která dává zelenou elektromobilitě a udržitelnosti. Do vozového parku proto k hybridním autům nyní přibyly i dvě elektrokoloběžky.
Na jaře letošního roku řešila Městská policie Český Krumlov personální podstav vyšší mobilitou strážníků, kdy bylo nutné zabezpečit rychlejší přesuny hlídky mezi jednotlivými částmi města. Jedním z důvodů bylo zavedení nového parkovacího systému zájezdových autobusů, kdy bylo potřeba zajistit, aby řidiči tento systém neobcházeli. Dalším důvodem byla skutečnost, že se město stalo terčem kapsářů z balkánských zemí, ke kterým se strážníci potřebovali dostat co nejrychlejším způsobem.
„První volba padla na elektrokola, nicméně po zkušenostech kolegů ze Slovenska, kde některé městské policie používají právě elektrokoloběžky, a navíc z jižních Čech, jsme se rozhodli pro ně,“uvádí velitel českokrumlovské městské policie Jan Šítal, který dodává, že se strážníci na koloběžkách setkávají s velice pozitivními reakcemi občanů. 
Strážníci mají k dispozici dvě elektrokoloběžky, které byly pořízeny dohromady za 115 tisíc korun. Na výrobě se podílely firmy z okolí Českého Krumlova, což usnadňuje servis, nebo případné opravy.
Elektromobilitu si městská policie pochvaluje. „Začátkem roku jsme obměnili dosluhující služební vozy za hybridní modely a po tři čtvrtě roce provozu nových aut hodnotíme toto rozhodnutí jako správné a přínosné,“dodává Jan Šítal.
V ulicích historického města má využívání hybridů smysl hlavně z důvodu ekologie, tichého provozu, a především nízké spotřeby, která se ustálila na cca 5 litrech na 100 km.