logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Českokrumlovský městský úřad rozšiřuje online rezervace schůzek na matriku a další oddělení [TISKOVÁ ZPRÁVA]

Občany oblíbené a využívané online rezervace termínů na Městském úřadu v Českém Krumlově se rozšiřují o další agendy. Od 1. července 2019 přidává úřad do systému matriku, službu Czech POINT, evidenci obyvatel a agendu živnostenského úřadu.
Vyřídit rodný list, trvalý pobyt, nebo ověřit podpis je na Městském úřadu v Českém Krumlově zase o něco komfortnější. Klienti si mohou od začátku července na vybraných odděleních sjednat online schůzku na přesný čas. Budou tak mít jistotu, že úředník v daný termín bude připraven řešit jejich záležitosti. 
„Na základě velmi dobře fungujícího objednávkového systému pro vyřízení dopravních záležitostí, občanských průkazů a cestovních dokladů přicházíme s novou službou rezervace termínů na dalších pracovištích úřadu. Občané si mohou zarezervovat datum a čas pro vyřízení svých záležitostí na matrice, zde se jedná o čtyři agendy – uzavření manželství, narození, určení otcovství, úmrtí. Dále si mohou vyblokovat termín na oddělení evidence obyvatel, službě Czech POINT a na živnostenském úřadu, zde se jedná o registraci podnikatelů a ověřování podpisů a listin,“vyjmenovává přidané agendy tajemník městského úřadu Radim Rouče.
Rezervaci si klienti vytvoří na www.ckrumlov.cz/schuzka, kde jsou k dispozici volné termíny na 40 dní dopředu, minimální čas pro provedení rezervace před schůzkou je 48 hodin. Pilotně jsou nastavené k rezervaci pondělí a středy, kde se lze objednat vždy na celou hodinu.
„Klient si vybere oddělení, termín, vyplní kontaktní údaje a rezervuje daný čas. Obdrží potvrzovací e-mail prostřednictvím kterého může rezervaci spravovat, změnit datum, či ji zcela zrušit. Úředníkovi vykonávajícímu danou agendu přijde taktéž informační e-mail a zároveň se mu termín zapíše do kalendáře,“vysvětluje Jan Lipplz oddělení ICT.
Objednávkový systém plánuje městský úřad dál rozšiřovat. „Do budoucna chystáme přidat úřední dny a také další oddělení, budeme proto rádi za případné náměty občanů, které povedou ke zlepšení aplikace,“ dodává Radim Rouče.
Spuštění služby je jednou z aktivit naplňování Digitální strategie, která si klade za cíl mimo jiné zlepšovat služby poskytované občanům. Výhodou nového systému je také to, že nezasáhl do městského rozpočtu, neboť byl vytvořen s využitím stávajících nástrojů a licencí, tedy bez nákladů navíc.