logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Krumlovská mládežnická družstva ve třetím kole tenisových přeborů jen vítězně

Mládež krumlovských tenistů o víkendu vyhrála všechna utkání krajských přeborů družstev. Mladší žactvo si upevnilo vedení v tabulce KP I, starší žactvo získalo další důležité body v nejvyšší jihočeské soutěži stejně, jako dorost, pro který bylo vítězství mezi krajskou elitou premiérové.

Nejtěsnější vítězství získali ve třetím kole přeborů smíšených družstev dorostenci a dorostenky. V Písku se přetahovali o vítězství a zůstalo na deblových dvojkách týmů, na jakou stranu se přikloní trochu tenisového štěstí. Vojtěch Pimpara s Danem Minolem výsledkem 6:3 a 6:1 dotáhli krumlovské ke konečnému výsledku 5:4.

Jednodušší práci měli oba žákovské smíšené týmy. Starší žactvo získalo v sobotu na domácích kurtech výhru 8:1 nad TJ TK MANE Hluboká n. V. Podobně si počínalo v neděli družstvo mladšího žactva, které porazilo stejným stavem hráče ze sousedního TK.

Na další kola přeborů družstev se krumlovské mládežnické týmy chystají za týden. Mladší žactvo hraje doma s Pelhřimovem, starší žactvo poměří síly s celkem Třeboně a dorost doma hostí Strakonice. Kromě toho se v sobotu 26. května uskuteční turnaj jednotlivců kategorie baby, tedy dětí do deseti let. Mezi přihlášenými je i řada českokrumlovských nadějí.

Na snímku zleva: Matěj Faktor a Jáchym Wölfl před posledním deblovým zápasem v utkání českokrumlovského derby.