logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

XVIII. KRUMLOVSKÝ DESETIBOJ ŠNOMÍBO a XIV. dětský víceboj 8. – 9. července 2023 v Českém Krumlově Atletické závody amatérů s tradiční motivační atmosférou a soutěžením o co nejlepší osobní výkony se blíží! Bude mít i hvězdné desetibojařské patrony Adama a Denisu Helceletovi

Český Krumlov, 27. května 2023 – Již osmnáctý ročník atletického závodu Krumlovský desetiboj ŠNOMÍBO se uskuteční ve dnech 8. a 9. července 2023 na stadionu ve Českém Krumlově. Tato tradiční akce konaná vždy na začátku prázdnin je otevřena všem závodníkům od 16 let a slibuje nezapomenutelné sportovní okamžiky s přátelskou a motivační atmosférou, která je pro závod pověstná. Závodníci ve věkové kategorii od 35 let budou hodnoceni dle veteránských koeficientů WMA, což zajišťuje férové hodnocení jejich výkonů.

Čestným hostem letošního ročníku bude český reprezentant v desetiboji Adam Sebastian Helcelet, který si stejně jako vloni vyzkouší několik disciplín a bude tak velkou motivací pro amatérské startovní pole. Chybět nebude ani bývalá reprezentantka ve 400 m překážek, která také začínala s víceboji, Denisa Helceletová (Rosolová). Můžete se těšit na setkání s těmito výjimečnými sportovci a v druhý den desetiboje také s besedou a autogramiádou.


Do uzávěrky přihlášek v květnu se registrovalo 24 závodníků a závodnic. Více informací k účasti a seznam přihlášených na www.snomibo.cz. Pokud by se ještě někdo chtěl nyní po uzávěrce přihlásit, může kontaktovat Jana Míku na 602 195 702 a domluvit se individuálně (nejlépe do uzávěrky dětského závodu 15. června 2023). Program prvního závodního dne, který se uskuteční v sobotu 8. července 2023, nabídne několik disciplín. Mezi nimi budou například běh na 100 m, skok daleký, koule nebo skok do výšky. Těšit se můžete také na běh na 400 m, který bude měřen stejně jako sprint na 100 m elektronicky. Program na stadionu je naplánován cca do cca 16.30 hod. Po prvním závodním dni se organizátoři a závodníci sejdou v Restauraci V Ofsajdu přímo u stadionu, kde mimo jiného shlédnou promítání videa ze závodu.

Druhý závodní den, neděle 9. července 2023, bude také plný zážitků. Na programu bude například běh na 110 m překážek, hod diskem, skok z místa nebo hod oštěpem. Den bude zakončen během na 1500 m, vyhlášením vítězů a defilé. Každý závodník bude oceněn diplomem se zápisem dosažených výkonů a bodů.

Pro nejmenší atlety bude připraven také 14. ročník Dětského víceboje, který se koná v neděli 9. července 2023 od 8 do cca 15.30 hodin. Závodu se mohou účastnit děti ve věku od 4 do15 let. Registrace na Dětský víceboj je možná do 15. června 2023 nebo naplnění kapacity 50 dětí přes formulář na stránkách www.snomibo.cz. Pro kluky a holky ve věku od 4 do 15 let budou připraveny disciplíny jako běh na 60 m, skok daleký, hod míčkem, běh na 60 m překážek a běh na 200 m (pro mladší žáky 800 m). Každý účastník obdrží diplom se zápisem výkonů, účastnickou medaili a budou také uděleny ceny. Během závodů se budou atleti a atletky moci občerstvit na stadionu.

Dětský víceboj 2023 je také podpořen Programem podpory města Český Krumlov. Na zahájení Dětského závodu přijde závodníky v neděli dopoledne podpořit také starosta Českého Krumlova Alexandr Nogrády. Zakončení závodů bude v nedělních cca 17 hodin, poté bude opět přátelské posezení v restauraci v Ofsajdu.


Těšíme se na vaši účast a společné sportovní zážitky!

Kontaktní osoba: Jan Míka hlavní organizátor Krumlovského desetiboje ŠNOMÍBO Telefon: +420 195 702 E-mail: mika@klimamedia.com

P.S. Rádi bychom vás také informovali o spřátelené sportovní akci – Kempu vítězů, který se koná od 21. do 25. srpna 2023 opět v Českém Krumlově. Kemp vítězů je sportovní příměstský tábor, který také organizují úspěšní čeští atleti Denisa Helceletová (dříve Rosolová) a Adam Sebastian Helcelet. Tento projekt pod patronátem českých olympioniků je zaměřený na děti ze základních škol a nabízí jim týden plný pohybu, rozvoje mentálních schopností a zdravého životního stylu. Kemp vítězů je založen na individuálním přístupu k dětem a kapacita je omezena na pouhých 40 míst. Registrace je již nyní otevřena na webových stránkách https://www.kempvitezu.cz, kde naleznete veškeré důležité informace o tomto unikátním sportovním táboře. Pro další dotazy můžete kontaktovat organizátory přímo na e-mailové adrese info@kempvitezu.cz.