logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Na Lipně soutěžili nejlepší dálkoví plavci

Na Lipně soutěžili nejlepší čeští dálkoví plavci o pohár starostky obce Černé v Pošumaví a pohár Lipenského vodního záchranáře a prezidenta Vodní záchranné služby Horního Rakouska. Nejlepší čeští dálkoví plavci ČR změřili své síly v 18. ročníku Mezinárodního plaveckého závodu, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjeli plavci napříč všemi kategoriemi od nejmladších žáků až po plavecké veterány, tzv. masters, a také široká veřejnost, která tak měla možnost prověřit své plavecké dovednosti. Závod je součástí projektu „ČUS sportuj s námi“.

Českokrumlovští a Lipenští vodní záchranáři ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a společností Pro-Sport ČK připravili na sobotu 30. 7. a neděli 31. 7. 2022 v Dolní Vltavici již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km.  Účastnilo se téměř 350 plavců v obou dnech. „Oproti minulým létům nás překvapila menší  účast závodníků z řad veřejnosti“, sdělil ředitel závodu Ing. Milan Bukáček

Kromě skvělých výsledků ve všech kategoriích na různých distancích, pak získali speciální ocenění i nejlepší závodníci v součtu časů obou disciplin – tedy 5 a 10 km. Nejlepším plavcem byl Vojislav Štěrba  z Bohemky Praha, který získal Pohár starostky obce Černá v Pošumaví  součtem časů na 5 km (01:01:40,4) a 10 km (2:04:49,5). Nejlepší plavkyní se stala Lucie Šebestová ze Slávie Plzeň se součtem časů na 5 km (1:10:16) a 10 km (2:20:53),  jež obdržela Pohár prezidenta Vodní záchranné služby Horního Rakouska.

„ Závod se velice  vydařil jak po sportovní, společenské tak organizační stránce. Jen počasí nám příliš nepřálo. Silný vítr a vlny v obou dnech a sobotní déšť znepříjemňovaly závodníkům plavání a negativně ovlivnily časy v jednotlivých disciplínách. Kromě sportovních výkonů vysoce hodnotím skvělé nasazení a zabezpečení bezpečnosti závodníků  a dobře zvládnutou logistiku  našimi záchranáři. Zvláštní poděkování patří dobrovolným hasičům obce Černá v Pošumaví, kteří připravili chutné občerstvení pro účastníky akce. Moc také děkuji našim partnerům za finanční či materiálovou podporu“, zhodnotil ředitel závodu Ing. Milan Bukáček

K uskutečnění aktivity přispěla finanční podpora  Nadace ČEZ, společnosti Pro-Sport ČK, ČUS, Jihočeského kraje, Vojenských lesů a statků a materiálová podpora obce Černá v Pošumaví, hotelu Resort Relax, Propagačního podniku s.r.o.  a dalších partnerů.