logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

TZ: Cenu města Český Krumlov převzali správci poutního areálu, zakladatel rallye a krumlovská kapela

Po dvou letech se v Českém Krumlově uskutečnilo vyhlášení laureátů Ceny města, loňský ročník byl kvůli koronaviru zrušen. Slavnostní předávání se uskutečnilo minulý týden v českokrumlovské Synagoze.
Zastupitelé letos vybrali z 21 nominací konečnou čtveřici, jež Cenu města obdržela. „Laureáti reprezentují tři nejrůznější oblasti – sportovní svět, péči o kulturní dědictví našich předků a hudbu, která je nedílnou součástí našich životů,“ shrnuje letošní držitele starosta Dalibor Carda. Prestižní ocenění v podobě skleněné kapky na dlažební kostce, tolik typické pro krumlovské historické jádro, předává Český Krumlov od roku 1994 význačným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj města.
Za celoživotní přínos pro rozvoj motoristického sportu, zejména za spoluzaložení automobilové soutěže Rallye Český Krumlov v roce 1971, převzal ocenění Stanislav Fošum. Dlouhá léta spolupracoval při organizaci této významné české i evropské soutěže, a rovněž aktivně reprezentoval v závodech na mistrovství republiky.
Cenu města Český Krumlov získali Věra Petrovičová a Dalibor Uhlíř, kteří se obětavě a s veškerou péčí věnují poutnímu areálu na Křížové hoře. Jejich zásluhou došlo ke vzkříšení a otevření tohoto jedinečného místa široké veřejnosti po desítkách let, kdy byl areál nepřístupný. Díky jejich iniciativě se také podařilo vybrat finanční prostředky na nový zvon, který je umístěn ve zvonici kaple.
Zastupitelé také udělili ocenění českokrumlovské kapele Papouškovo sirotci, jejíž písničky se staly za pětadvacetiletou dráhu neodmyslitelnou součástí hudebního života v Českém Krumlově. Kapela Papouškovo sirotci zasáhla na Českokrumlovsku i daleko za jeho hranicemi tisíce posluchačů různých věkových kategorií a hudebního vyznání. Dokázala propojit, pobavit, rozesmát i dojmout a stala se synonymem radosti a dobré pohody.