logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

V Českém Krumlově je otevřeno nové discgolfové hřiště [TISKOVÁ ZPRÁVA]

Novou sportovní zábavu najdou obyvatelé i návštěvníci Českého Krumlova nedaleko centra. V Jelení zahradě vzniklo zbrusu nové discgolfové hřiště, které je zdarma přístupné všem zájemcům.
S myšlenkou rozvinout sportovní aktivity v širším centru přišla městská společnost Českokrumlovský rozvojový fond (dále ČKRF) ve spolupráci s městem Český Krumlov. „Discgolf je velmi rozšířená populární pohodová aktivita pro širokou veřejnost každé věkové kategorie. Zábavu si užije jak rodina s dětmi, tak i skupinka seniorů,“ představuje novou aktivitu v Krumlově místostarosta Martin Hák.
Discgolfových hřišť jsou v ČR desítky, mimo jiné i v Českých Budějovicích. Krumlovské hřiště se nachází v klidném prostředí Jelení zahrady, nabízí krásné scenérie a především prvotřídní servis. „V přilehlé restauraci Depo si zájemci mohou za symbolický manipulační poplatek 30 korun půjčit discgolfové vybavení, tj. disk, skórkartu s návodem a tužku pro zapisování výsledků,“ uvádí jednatel ČKRF Miroslav Reitinger. Případná ztráta disku je krytá vratnou třísetkorunovou zálohou. V rámci spolupráce s restaurací mají hráči blízko občerstvení i toalety.  
Devítijamkové hřiště v obtížnosti pro začátečníky a mírně pokročilé je designované s pečlivým ohledem na ostatní aktivity v daném území jak z pohledu pěších tras, tak z pohledu cyklostezky. Netradiční a spíše úsměvná zapeklitost čeká na hráče mezi 8. a 9. jamkou, které spojuje nově upravený kamenný brod přes říčku Polečnici. Současný stav říčky ovšem přechod přes kameny nedovoluje, stále přes ně teče dost vody. Do budoucna proto připadá v úvahu i alternativa citlivého přemostění.  
Nové veřejné sportoviště je přístupné zdarma a jeho iniciátoři by do budoucna rádi podnítili vznik sportovního oddílu, jaký existuje například i v Českých Budějovicích.
Výdaje za realizaci hřiště činí 250 tisíc korun, ze kterých třetinu pokryl příspěvek restaurace Depo, dvě třetiny zaplatil ČKRF. „Jak jsme před šesti lety zrealizovali herní prvky v Jelení zahradě, tak jsme ve stejné spolupráci s restaurací Depo pokračovali i na tomto projektu. Do budoucna chystáme s městskou organizací PRO-SPORT ČK další aktivity, které bychom v této lokalitě rádi realizovali, například fitness prvky,“ uzavírá Miroslav Reitinger.