logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Uzavírka železničního přejezdu v Tovární ulici [TISKOVÁ ZPRÁVA]

Rekonstrukce železničního přejezdu uzavře na konci dubna páteřní příjezdovou cestu do průmyslové zóny v Českém Krumlově. Přejezd v Tovární ulici je v havarijním stavu a Správa železnic nemůže jeho opravu déle odkládat.
Přes železniční přejezd P1601v Tovární ulici vede prakticky jediná vhodná příjezdová cesta do průmyslové zóny v Českém Krumlově, kam za prací dojíždí cca dva a půl tisíce lidí.
Z důvodu rekonstrukce bude přejezd od 25. dubna od 8.00 hodin do 29. dubna 2020 do 6.00 hodin uzavřen. Uzavírka se bude týkat všech vozidel. Pouze vozidla do 3,5 tuny budou moci využít značenou objízdnou trasu přes obec Srnín.
„Chápeme, že řada společností a zaměstnanců v průmyslové zóně bude uzavírkou omezena, nicméně datum uzavírky je stanoven tak, aby Správa železnic mohla pracovat o víkendu, aby byla volná mechanice a bylo možné zajistit asfalt,“ uvádí starosta Dalibor Carda.
Přejezd je v havarijním stavu, jsou v něm hrubé směrové závady, a proto Správa železnic nemůže rekonstrukci déle odkládat. „Jediným důvodem, proč jsme přejezd nezavřeli havarijně, je, že chápeme jeho důležitost a chtěli jsme se na uzavírce domluvit se všemi, které opravou omezíme, dál ale čekat již nemůžeme,“ vysvětluje náměstek ředitele Oblastního ředitelství Správy železnic v Plzni Jaroslav Hůrka.
Pokud se přejezd neopraví ve výlukách, dojde k zastavení železničního provozu v úseku Zlatá Koruna – Český Krumlov. Správa železnic musí postupovat podle platné legislativy. „Jako správci železniční infrastruktury musíme zajistit bezpečnost železničního provozu i za cenu lokálních omezení silničního provozu,“ dodává Jaroslav Hůrka.