logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Město Český Krumlov chystá obyvatelům balíčky, přikoupí další tři tisíce roušek s filtrem [TISKOVÁ ZPRÁVA]

Balíček s rouškami a rukavicemi dostane od města do poštovní schránky každý obyvatel Českého Krumlova.

Rada města Český Krumlov v neděli rozhodla o koupi deseti tisíc profesionálně vyrobených textilních roušek a ve středu 25. 3. schválila přikoupení dalších tří tisíc. Do balíčku, který chystá distribuovat obyvatelům, tak vloží jednu průmyslově vyrobenou roušku s filtrem a jednu roušku z domácích dílen.
„Původně jsme se domnívali, že všechny obyvatele nedokážeme zásobit rouškami z domácí produkce, proto jsme objednali deset tisíc průmyslově vyrobených. Šikovné švadlenky však šijí neuvěřitelným tempem, nakonec zvládnou ušít pro všech třináct tisíc obyvatel. Proto jsme se rozhodli, že obyvatelům dodáme jednu profi s filtrem a jednu domácí roušku,“ uvádí starosta Dalibor Carda.

Za objednaných třináct tisíc průmyslově vyrobených roušek město zaplatí 630 tisíc korun. Domácí roušky dosud město distribuovalo do nemocnice, hasičům, policii, supermarketům a dalším otevřeným provozům.
V nejbližších dnech bude město balíčky kompletovat. Kromě roušek a návodu, jak o ně správně pečovat, do nich přibalí i jednorázové rukavice.