logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Okresními přeborníky v tenisu staršího žactva jsou krumlovští Filip Gráfek a Karolína Bohdalová

Slunečné velikonoční počasí zavedlo na tenisové kurty Sokol TK Kaplice šestnáct starších žákyň a žáků k turnaji Okresních přeborů Českokrumlovska. Z původního programu nakonec vypadla čtyřhra chlapců, kvůli nedostatečnému počtu přihlášených dvojic. Turnaj jednotlivců starších žákyň vyhrála českokrumlovská Karolína Bohdalová, která ve finále porazila kaplickou Natálii Makovcovou 6:2, 6:2. Ceny nejlepším hráčům v singlu, vítězi Filipu Gráfkovi a celkově druhému Patriku Čížkovi (oba LTC Český Krumlov), osobně předával místostarosta Kaplice Libor Lukš. Chlapci předvedli skvělý výkon s dramatickým průběhem ve třech setech 6:1, 2:6 a 6:1. Turnaj čtyřhry starších žákyň ovládla kaplicko-krumlovská dvojice Kristýna Bohatová a Karolína Bohdalová. Finále s ryze českokrumlovskou dvojící Lenka Vaněčková a Natálie Horová vyhrály po setech 6:2 a 6:4. Okresních přebory jsou nejnižší součástí mistrovských soutěží jednotlivců, pravidelně se jich v posledních letech hojně zúčasťnují českokrumlovští a kapličtí tenisté. Na posledním turnaji v Kaplici však hráli také chlapci z LTC Velešín. Oficiální podrobné výsledky okresního přeboru starších žáků a žákyň jsou k dispozici na oficiálním serveru Českého tenisového svazu www.cztenis.cz.
Vítězové okresního přeboru jednotlivců starších žáků s místostarostou Kaplice Liborem Lukšem a ředitelem turnaje Jiřím Bohatou