logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Všechna družstva krumlovského tenisového klubu LTC o víkendu jen vítězně

Dvě kola před koncem soutěže zaznamenala všechna družstva tenistů LTC Český Krumlov vítězství ve všech svých soutěžích. Ve vzduchu jsou cítit postupy některých družstev, krumlovští jsou ale ještě nohama na zemi, odhodlaní bojovat.

Dospělé týmy A a B jsou na tom zcela rozdílně, když „áčko“ bojuje o postup do vyšší soutěže KP II a „béčko“ naopak o udržení v soutěži KP V. První tým vyjel o víkendu do Soběslavi a při neúčasti jedničky Viktora Krupici převzali úlohu tahounů týmu jeho kolegové. Filip Hendrych z pozice jedničky přinesl důležitý bod, stejně jako věkem ještě dorostenec Martin Minárik. O většinu bodů, které nakonec znamenaly vítězství 5:4 se postaraly ženy, Petra Podruhová a Barbora Dvořáková. Barbora je přitom věkem také ještě dorostenka.
Dospělí B přivítali na kurtech domovského Tenis-Centra tým Horní Plané, který hraje rovněž ve spodních patrech tabulky. Krumlovští udělali důležitý krok v udržení v soutěží KP V a čekají je poslední dvě utkání do konce letošních přeborů družstev.

Krumlovský dorost podráždil nervy sobě i divákům v samém konci utkání s LTC Tábor 1903 B. Po singlech byl stav vyrovnaný 3:3 a rozhodovaly čtyřhry. Děvčatům se bohužel výhra nepodařila, zato chlapci Pimpara s Gráfkem poměrně hladce vyhráli nad Křížkem a Králem 6:1 a 6:0 a čekalo se na poslední debl dne. První set skončil až zkrácenou hrou ve prospěch krumlovských hráčů Minárika s Houškou. Druhý set už se zdál jednodušší a utkání nakonec skončilo radostnou výhrou 7:6, 6:3 pro krumlovskou dvojici. Výsledek celého utkání 5:4 znamená posun do středu tabulky nejvyšší jihočeské soutěže Junior tour – O putovní pohár prezidenta ČTS.

Jedinou porážku v soutěži zatím má na svém kontě starší žactvo s favoritem soutěže LTC Tábor 1903 A. Čtyři kola však pro ně skončila vítězně. V konfrontaci a hráči a hráčkami Jindřichova Hradce došlo ze strany krumlovských hráčů k minimálnímu zaváhání a na domácích kurtech slavili vítězství 7:2. Nikola Vrabcová přitom ještě odpoledne pomohla k vítězství B týmu dospělých.

Mladší žactvo přivítalo doma tým Hluboké n. Vltavou. Jedinou porážku utrpěla Karolína Bohdalová v singlu, ale všechna ostatní utkání skončila zaslouženými výhrami krumlovských. Konečný výsledek 8:1 znamená upevnění prvního místa v tabulce KP I.