logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Přebornický víkend krumlovských tenistů: Zlato a bronz pro Pimparu, stříbro pro Chalupu, bronz pro Boháčovou a Bohdalovou

Začátek června je, během pauzy přeborů družstev, tradičně vyhrazen regionálním přeborům jednotlivců staršího žactva a dospělých. Kromě nich si o tituly zahráli i babytenisté. Pro krumlovské tenisty byl víkend úspěšný nejen početnou účastí, ale také získanými cenným kovy. Starší žák Vojtěch Pimpara bral v neděli v Sezimově Ústí zlato z deblu, společně s hlubockým Janem Machem. V turnaji dvouhry to dotáhl až k bronzu. Stříbrnou radost přinesl krumlovským v turnaji babytenistů v Třeboni Adam Chalupa, společně se svým turnajovým kolegou Lukášem Nguyenem. Třetí místo a bronz si ze stejného turnaje odnesly i nejmenší klubové reprezentantky LTC Ema Boháčová s Josefínou Bohdalovou.

Víkend nabitý tenisem odstartoval v sobotu ráno na více místech Jihočeského kraje. Babytenisté měřili síly v Třeboni. Trojici odvážných tvořili Adam Chalupa v turnaji hochů a Ema Boháčová s Josefínou Bohdalovou v turnaji děvčat. Mezi jednotlivci hrála nejdéle Boháčová, která se probojovala až do finálového pavouka. Společně s Bohdalovou pak v turnaji čtyřhry získaly bronzové medaile. Stříbrný úspěch čekal v turnaji deblu „bejbíků“ na Adama Chalupu. Turnaje se zúčastnilo dvanáct děvčat a deset chlapců z celých jižních Čech. Děti hrály nejdříve ve skupinách, ze kterých nejlepší postoupili do finálového pavouka. Čtyřhry se hrály vyřazovacích způsobem v pavouku od samého začátku. Nejlepší hráči postoupili na Mistrovství ČR.

Starší žactvo se sjelo k regionálnímu přeboru do tenisového areálu v Sezimově Ústí. Nikola Vrabcová, Lucie Slišková a Karolína Bohdalová uhrály první kola v turnaji dvouhry děvčat, Slišková společně s Michaelou Jílkovou z Plané n. Lužnicí přidaly ještě první kolo ve čtyřhře.
Úspěšnější byli tentokrát chlapci LTC. Filip Gráfek s Vojtěchem Šmejkalem sice o víkendu body nezískali, mohli se však těšit z dalších úspěchů klubových spoluhráčů. První kola uhráli Jan Houška s Patrikem Čížkem jak v singlu, tak společně v deblu. Turnajem dvouhry hrdě proplouval Vojtěch Pimpara, nejdříve přes Fiedlera, později přes Dominika Mojžíše. V cestě ho zastavil až v souboji o finále Erik Fáček v třísetové bitvě. Bronz v singlu ale nebyl pro Pimparu konečnou. Ve čtyřhře spojil síly s hlubockým Janem Machem (mj. finalistou turnaje dvouhry) a v souboji o finále oplatil porážku Fáčkovi (s jeho spoluhráčem Leipnerem). Ve finále pak Pimpara s Machem porazili českobudějovickou dvojici Kneys – Müller.

Dospělí sehráli své přebory na antuce v Pelhřimově. Českokrumlovské reprezentoval pouze čerstvý dorostenec Martin Minárik. V prvním kole narazil na čtvrtého nasazeného, pelhřimovského Marka Mouchu. Minárik prohrál, ale řádně soupeře potrápil ve třech setech. V deblu pak jako nejmladší hráč turnaje nastoupil po boku naopak nejstaršího hráče Iva Průši a bohužel nestačili na dvojici Koutek – Sedláček.