logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Vítězná série krumlovských tenisů pokračuje, jsou v půlce soutěží družstev

Zhruba polovinu soutěží družstev mají českokrumlovští tenisté LTC. Radost jim dělají zejména mládežnické týmy včetně nejmladších babytenistů. Dospělí pevně drží pozice v třetí krajské soutěži.

Nejmladší tenisté v kategorii babytenisu (věková hranice 8-9 let) změřili síly v krumlovském Tenis-Centru v sobotu 26. května. Tenisový klub LTC Český Krumlov pro ně připravil turnaj jednotlivců. Z domácích se zúčastnila šestice odvážných. Mezi šestnácti hráči byl nejúspěšnější Luboš Gaborik (TK Škoda Plzeň). Z krumlovských obsadil čtvrtou příčku Jiří Shrbený.

Mladší žactvo sehrálo v neděli 27. května důležité utkání s hráči a hráčkami TK Pelhřimov. Těsný výsledek 5:4 na zápasy znamená pro krumlovské upevnění první pozice v soutěži. LTC jako jediný tým neokusil hořkost porážky. „Maturitu“ složili nejmladší hráči Matěj Faktor a Jonáš Rychnavský, kteří ještě před rokem hráli kategorii babytenisu. V posledním rozhodujícím deblu totiž otočili stav supertiebreaku ze stavu 3:6 pro hosty na vítězných 10:6. Radost tím přinesli nejen všem dětským členům týmu, ale i početným přihlížejícím rodičům.

Starší žactvo sehrálo své utkání družstev v sobotu v Třeboni. Při nepřítomnosti děvčat hostů jeli krumlovští na venkovní utkání již s jistým stavem 2:0. Z Třeboně pak odjížděli s konečným výsledkem 9:0, čímž si upevnili pozici na medailových místech tabulky nejvyšší jihočeské soutěže Kadet Tour.

Dorost hostil v neděli dopoledne n Tenis-Centru hráče a hráčky ze Strakonic. Sympatické výkony týmu, jehož člensové jsou mnohdy ještě staršími žáky, přinesly krumlovským vítězství 6:3. Tím se dorostenci po počátečních dvou prohrách v soutěži vyhoupli na prozatímní medialové pozice v soutěži.

Béčko dospělých mělo o uplynulém víkendu volno. A tým však bojoval v soutěží KP III o udržení v čele tabulky s týmem Motor České Budějovice. A podařilo se. Výsledkem 6:3 si upevnili pozici jedničky v soutěži bez ztráty bodu.


Vítězové babytenisového turnaje v Českém Krumlově, sobota 26. 5. 2018, pořadatel: LTC Český Krumlov, místo: Tenis-Centrum Český Krumlov, zleva: 1. místo Luboš Gaborik (TK Škoda Plzeň), 2. místo Kristián Šimek (TK Roja Příbram), 3. místo: Jiří Marek (TK Sokol Kaplice), 4. místo: Jiří Shrbený (LTC Český Krumlov).