logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Do užší nominace Ženy Českokrumlovska postupuje pětice výjimečných žen

Porota rozhodla o užší nominaci ve výzvě Žena Českokrumlovska, do které veřejnost navrhovala výjimečné ženy z regionu. Pětici nominovaných tvoří Miluše Dolanská, Jana Grammetbauerová, Marie Hlušková, Alena Nováková a Lucie Sirová. Slavnostní vyhlášení vítězky 2. ročníku Ženy Českokrumlovska se uskuteční 24. března 2018 v rámci projektu MODA Fashion Day[s] – mnoho podob krásy.
Do výzvy přišlo celkem 28 nominací na 23 žen (loni 18 nominací na 16 žen) z celého Českokrumlovska. Jedná se o ženy ve věku od 25 do téměř 90 let, které vedle své práce pomáhají v sociální oblasti, nebo jsou činné v kulturní či sportovní oblasti. „Členem poroty pro Ženu Českokrumlovska jsem poprvé a byl to úkol opravdu nelehký, sešlo se tu velké množství nominací na úžasné dámy z nejrůznějších oblastí a profesních kategorií. Těšilo mne pročítat krásná slova, která napsali přátelé, kolegové a příbuzní nominovaných žen,“ zhodnotil nominace starosta města Český Krumlov Dalibor Carda.
V abecedním pořadí byly nominované tyto ženy: Ivana Ambrusová, Mirka Benešová, Martina Bodláková, Hana Čadová, Miluše Dolanská, Jana Grammetbauerová, Marie Hlušková, Leona Hradecká, Iveta Jandová, Helena Jelínková, Jiřina Kostková, Vladimíra Králová, Jiřina Kučerová, Alena Nováková, Lucie Sirová, Kateřina Slavíková, Simona Tancerová – Berková, Lenka Zahradníková, Eva Zajíčková. Čtyři ženy se vzdaly nominace z osobních důvodů, jejich jména tedy nebudou zveřejněna.
Ženy do užší nominace byly vybrány pro jejich veřejný zájem a činnost nad jejich pracovní kompetence:
Miluše Dolanská kromě své práce a rodiny zvládá vedení malých skautů, kroužek geocachingu v DDM Č. Krumlov a je členem Fairtradové komise Č. Krumlov.
Díky Janě Grammetbauerové ožily Loučovice, kde organizuje více jak desítku tradičních akcí pro místní obyvatele, vede dětský taneční kroužek, je knihovnicí Obecní knihovny Loučovic.
Marie Hlušková před pěti lety založila organizaci Paventia, z. s., která pomáhá pěstounským rodinám na Českokrumlovsku a Kaplicku, ale v mnoha směrem je vzorem pěstounským rodinám po celé České republice.
V Křemži se o děti a mládež stará Alena Nováková, která dlouhodobě vede mateřské centrum Křemílek i mnoho dalších kroužků, včetně nejmenších skautíků či orientačního běhu. Organizuje na Křemežsku mnoho akcí pro širokou veřejnost, zasedá v redakční radě místního měsíčníku, školské radě a v řídícím výboru MAP.
Neustále usměvavá Lucie Sirová je uměleckou vedoucí Krumlovského komorního orchestru, zároveň spoluzakladatelkou a členkou dámské krumlovské folkové kapely Lakomá Barka. Kromě toho je zástupkyní ředitelky v ZUŠ Kaplice a členka rady spolku Sdružení rodičů a přátel českokrumlovského dětského sboru ZUŠ.
Do poroty zasedl starosta Českého Krumlova Dalibor Carda, který převzal nad výzvou záštitu, radní města Český Krumlov a patronka projektu MODA Fashion Day[s] Jitka Zikmundová, ředitelka ZUŠ Český Krumlov Alena Švepešová, výtvarná pedagožka a vítězka 1. ročníku Žena Českokrumlovska Jana Holcová, zámecký zahradní architekt Jiří Olšan a Jan Palkovič, středoškolský pedagog a zpěvák českokrumlovské hudební skupiny.
Slavnostní vyhlášení se uskuteční 24. března 2018 v Zámecké jízdárně v Českém Krumlově v rámci akce MODA Fashion Day[s] – mnoho podob krásy. Tento projekt má v Českém Krumlově řadu doprovodných programů, které přibližují místním nejen svět módy, ale i svět ženy a vše kolem něj. Více na www.moda-fd.cz.