logo-krum-new

Všechno, co jste chtěli vědět o Krumlově, ale báli jste se zeptat.

Našemu městu chybí již řadu let vizionář

Nelze jinak, než souhlasit – jde o letitý problém – krumlovskou politickou reprezentací hojně a opakovaně diskutovaný (však z obav o pozbytí teplého místečka na výsluní raději neřešený).
Reaguje českokrumlovský sochař Miroslav Páral na názor Zdeňka Duspivy na serveru Krumlováci.cz.

Mnohaletá praxe rozhodování komu botičku na pneu ano, komu ne, „Ne tomu v žádném případě ne – měli bychom problémy – už by nás nemuseli volit, nemuseli dát sponzorský dar, tomu také ne – on je neřízený mentor, revanšista“.
Prostě naši politici dělají to, aby byli i v dalším období zvoleni, nikoli to – aby bylo dobře!
Kdo nic nedělá nic nezkazí, kdo nic nezkazí bývá pochválen, kdo je pochválen bývá povýšen. Prostě se stačí podívat do nedávné historie na nepovýšené a povýšené.
Mnozí patrioti raději Krumlov opustili a přenechali následný vývoj města ctižádostivým diletantům, vzdali to, aby vědomě uspíšili pád města na dno, by znovu povstalo z popela (podobně jak tomu bylo za dob starosty Jana Vondrouše). Dnes cítím, že se bývalí patrioti vracejí a chtějí věci změnit ku prospěchu města.

Jak je řešení prosté :
Milujeme Krumlov a přejeme mu to nejlepší – nikoli kvantitu, nýbrž kvalitu – starosta se musí naučit anglickému jazyku a znovu hrdě zvát k návštěvě našeho města krále, královny, prince, princezny, prezidenty, velvyslance s kterými jdou ruku v ruce televizní štáby, novináři (vrcholná reklama zdarma).
Před léty jsem nabídl politické reprezentaci města realizaci myšlenky – instalovat na pěší zónu podél koryta Vltavy na tzv. „Náplavku“ lavičky věnované významným osobnostem, které navštívily naše porevoluční město – králům, prezidentům, velvyslancům… tenkrát paní místostarostka Zikmundová mi odpověděla, že by taková lavička musela mít cenu obvyklou lavičce sériově vyráběné cca 4.000,- Kč – čímž myšlenku na zviditelnění Krumlova totálně „odmítla, zradila, zazdila, zničila, zlikvidovala“.
Tehdejší místostarosta Zikmundová nebyla ochotna na realizaci projektu přispět z fondu na kulturu (například z každoročně významné dotace na kulturu Budvaru), prostě dala přednost podpoře „pojídání knedlíků na krumlovském náměstí“ – by byla lidem z periférií města volena, k tomu přidala vítání občánků a byla opět zvolena. Následně ji pan starosta Dalibor Carda moc potřeboval, neb oproti němu mluvila německy a anglicky. Jsme u meritu věcí. Od dob vizionářského vedení města starostou Janem Vondroušem jsme došli systémem padajícího „…..“ k tomu, že to ještě několik let fungovalo a dnes již nefunguje.
I já jsem se raději z Krumlova odstěhoval.
Dnes jsem se potkal s Jaroslavem Berkou, navštívil stránky www. krumlovaci. cz a ačkoli se blížím důchodovému věku, nabyl jsem novou energii s blbostí, omezeností, ctižádostí frocků bojovat!!!
Je třeba zvolit v následujících komunálních volbách starostu „vizionáře“, nikoli soc. demokrata, který vám slíbí zrušení poplatku u lékaře, podporu nepracujících nezaměstnaných „rádo-nezaměstnaných“.

Dovolte mi shrnout problém stavů věcí:
A/ proč volíme starostu významného města (na seznamu UNESCO) z řad učitelů ZŠ?
B/ proč volíme zastupitele, radní, krajské zastupitele, členy parlamentu, senátory lékaře, primáře?
Mohu se zeptat:
Proč dobří učitelé neučí, proč dobří lékaři neléčí, proč tak nečiní primáři našich nemocnic?
Nebylo by lepší, kdyby ti nejlepší učili, léčili, či vedli svá profesní oddělení?
C/ posíláme do vrcholných politických funkcí vysloužilé, vyhořelé, neschopné, ambiciózní???

Řešení našich volených:
Při každém vjezdu do centra města by mohl stát 24 hodin městský policista?
Už se nechci ptát jak je to se strategickým plánem města?
Kolik městského majetku zbývá k převodu do soukromého vlastnictví?

Řešení je prosté,
Chci- li omezit vjezd a parkování do centra města obyvatelům centra města, musím takovým zdarma nabídnout (jako omluvu) parkování např. na parkovišti „Pod poštou“ zdarma. (Něco požaduji, zakazuji, nabízím vstřícnost, omluvám se).
Prý to není možné!
Problém vjezdu do centra města a parkování v něm je raději dlouhodobě neřešený problém odsouván.

Kolik odborných studií bylo na toto téma vedením města objednáno, zaplaceno a ze strachu z nevolitelnosti nerealizováno?

Co vím určitě, našemu městu chybí již řadu let vizionář.
S úctou znovuzrozený patriot města

Miroslav Páral

Narozen 9. 6. 1955 v Praze. Vystudoval Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni – výtvarný obor. V roce 1991 zakládá Agenturu českého keramického designu. V roce 1993 byl oceněn kulturní cenou města Český Krumlov. V letech 1993 – 1996 byl komisařem Mezinárodní výstavy keramické tvorby. Od roku 1994 je předsedou sdružení keramiků Unie výtvarných umělců České republiky. V roce 1996 se stal předsedou mezinárodního uměleckého sdružení „Manifest keramické hmoty 1996“. Web: www.paral.cz